Log in Register

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

Predstavitev fotografij s turneje na Filipine

  • Posted on:  Wednesday, 23 September 2015 00:00
  • Written by  Tija Zagmajster

Predstavitev Filipinov je potekala v ponedeljek, 21. 9. 2015, ob 20.30, v naši domači dvorani na Primskovem. Preden smo se vsi zbrali, je kar trajalo in trajalo, a je nato prišlo približno 30 ljudi, mogoče kaj več. Nekateri smo že zelo nestrpno čakali na predstavitev Filipinov in z odprtimi usti poslušali pripombe oziroma komentarje in doživetja tistih članov vodilne skupine, ki so se turneje udeležili. Ko smo gledali slike, smo jim kar malo zavidali. Bili so pravi kralji, še sami so potrdili, da so jih stregli od spredaj in od zadaj. Manj pa smo jim zavidali, ko so jedli njihovo specialiteto, balut – 16 dni star račji zarodek. Že samo ob tem ko smo gledali slike, se nam je obračal želodec – čeprav so trdili, da ni bilo tako slabo, smo bili vsi kar zeleni v obraz. Mislim, da se je večini obiskovalcev zazdelo, da morajo biti ti ljudje in njihova kultura zelo zanimivi. Ni manjkalo ne zanimivih in ne smešnih dogodkov. Ob nekaterih prizorih na slikah smo se kar pošteno nasmejali. Vsi smo bili prevzeti od čudovite narave, domačinov, same ureditve festivala in ob tem, kako so se močno potili. Verjetno jim edino zadnjega nismo zavidali. Glede na fotografije in njihove zgodbe so se morali kar dobro zabavati in jim ni bilo hudega. Tako kot je pripomnil Aleš Hribar: »Doma kmet, na Filipinih Paris Hilton!«

Media