Log in Register

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

Promocija v mestnem jedru Kranja

  • Posted on:  Monday, 22 June 2015 00:00
  • Written by  Tija Zagmajster

Za projekt ohranjanja mestnega jedra našega domačega Kraja in promocijo Ozare smo se zbrali v soboto, 20. junija 2015. Vreme nam sprva ni bilo ravno naklonjeno, a se je s časom pojavil tudi sonček in osvetlil našo stojnico. Tisti dan je v mestu potekal še Pozdrav poletju, tako da nas je videlo še večje število ljudi, za kar smo lahko le veseli. Plesali smo tako mladinska, ki je preplesala koroški ples ter vodilna skupina, ki je zaplesala naš novi splet plesov iz Razkrižja. Na stojnici smo imeli razstavljena oblačila, torej ljudske kostume, ki jih oblačimo za nastope ter vse pripomočke, da smo mimoidočim pomagali ustvariti si sliko, kako je so izgledala oblačila v 19. stoletju. Nekateri izmed članov društva pa so delili tudi propagandni material, da so se nas mimoidoči lažje zapolnili in pobrskali za nami po spletu. Gledalkam smo plesalke naredile pričeske, kakršne imamo tudi me same na nastopih. Pletle smo jim kite, delale vence, figice … S tem nastopom smo opozorili tudi na vpis novih članov v novem šolskem letu 2015/2016 in jih kar nekaj pritegnili.


Po tem končanem nastopu nam je sledil še nastop v Cerkljah na tamkajšnjem mednarodnem festivalu, ki ga organizirajo naši prijatelji, Folklorna skupina Cerklje. Imeti bi morali tudi povorko, a je vreme zdržalo le dopoldne, nato pa za nekaj časa popustilo, kar nam seveda ni bilo nikakor po godu. Sonce se je prikazalo šele tik pred nastopom, da smo lahko v lepi okolici posneli nekaj fotografij skupine.