Log in Register

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

Ozara s ponosom na državno srečanje

  • Posted on:  Tuesday, 17 September 2013 00:00
  • Written by  Anja Draksler

11. maja smo se z mladinsko in vodilno skupino udeležili regijskega srečanja folklornih skupin, ki je potekalo v Bohinjski Bistrici. Druga sobota v maju ni postregla z ravno majskimi temperaturami, vreme je bilo prav aprilsko kislo, kar pa znotraj dvorane nas folklornikov ni zmotilo pri plesu. Mladinska skupina se je predstavila z novim spletom Štajerišev z Gorenjskega, avtorica katerega je mentorica mladinske skupine Zala Žibert (takrat se je podpisovala še Zala Nahtigal). Vodilna skupina je zopet poskusila poročiti Pepco Krivec in Joža Lužarja , in sicer v spletu Šentjernejska ohcet, pod katerega se podpisuje Brane Šmid.

Za nami je bilo spet eno prijetno popoldne in večer, ki smo ga preživeli skupaj ob petju in klepetu med čakanjem na vodje skupin, ki so se s sestanka vrnili zadovoljni. Za nami pa je bil tudi en odličen nastop, kar je dokazalo odlično vzdušje na odru in za njim, predvsem pa uvrstitev vodilne skupine na državno srečanje folklornih skupin, ki bo potekalo 19. oktobra v Sežani.

 

 

Izbor skupin na državno srečanje v Sežani:

Mladinska folklorna skupina Podkev, KTD Miklavž pri Ormožu

AH, TA LUNA

Vodja skupine: Leonida Novak

Avtorji odrske postavitve: Leonida Novak in člani skupine

 

Folklorna skupina Židan parazol, Ljubljana

BOGU V ČAST, LJUDEM V POMOČ

Vodja skupine: Tjaša Ferenc

Avtor odrske postavitve: Tomaž Simetinger

 

Akademska folklorna skupina France Marolt, Ljubljana

PLESI MEŽIŠKE DOLINE

Vodja skupine in avtor odrske postavitve: Tomaž Simetinger

 

Folklorna skupina Leščeček, KD Slavko Osterc, Veržej

KAK JE HLOPEC DEKLO SÜKA

Vodja skupine in avtor odrske postavitve: Marko Rus

 

Folklorna skupina Dragatuš

V CESTNIKOVI DELAVNICI

Vodja skupine: Tadej Fink in Matej Banovec

Avtorji odrske postavitve: člani skupine

 

Akademska folklorna skupina Ozara, Kranj

ŠENTJERNEJSKA OHCET

Vodji skupine: Domen Pipan in Barbara Rozman

Avtor odrske postavitve: Brane Šmid